Mobilitățile virtuale cu elevii, în cadrul proiectului Erasmus, WEllbeing to Reduce Early School Leaving

Mobilitățile virtuale cu elevii, în cadrul proiectului Erasmus, WEllbeing to Reduce Early School Leaving, implementat de Școala Sihlea, continuă în săptămâna 14.02.2022- 18.02.2022.Gazda de data aceasta este școala turcească, Școala Sevim Cuhadaroglu Secondary School, Istanbul.La activitățile internaționale virtuale participă, de la unitatea școlară coordonatoare, 30 de elevi (Școala Sihlea, Școala Bogza, Școala Voetin) și 4 cadre didactice. De la unitățile școlare partenere participă: 12 elevi și 2 cadre didactice de la Școala High School Of Agioi Theodoroi din Grecia, respectiv 30 de elevi și 3 cadre didactice de la Școala Sevim Cuhadaroglu Secondary School, Istanbul. Zilnic comunicăm online, facem activități, învățăm distrându-ne și folosim limba străină într-un mediu autentic de comunicare.